"Let's do it Romania" - Ziua Nationala a Curateniei

Primăria comunei Măgureni  este una din primăriile din județ care a răspuns pozitiv invitației de a participa la campania de strângere a gunoaielor - Let’s do it, România!.

Astfel ,sâmbătă 24 septembrie 2016, angajați ai Primăriei Măgureni, cadre didactice și elevi  ai Școlii Gimnaziale Măgureni, beneficiari  de venit minim garantat și voluntari, au participat la acțiunea de strângere a gunoaielor de pe raza comunei Măgureni.

Acțiunea a avut  drept   scop  ideea  de a  educa şi responsabiliza  toți cetățenii comunei, indiferent de vârstă,  cu privire la curăţenia  mediului inconjurător.

La nivel de județean, acestea sunt primăriile care au acceptat invitația pentru campania din 2016: Primăria Berceni, Primăria Blejoi, Primăria Boldești, Primăria Boldești Scăieni, Primăria Bucov,  Primăria Câmpina, Primăria Cocorăști, Primăria Cocorăști Colț, Primăria Drăgănești, Primăria Gura Vitioarei, Primăria Lipănești, Primăria Măgureni, Primăria Măneciu, Primăria Mănești, Primăria Poiana Câmpina, Primăria Salciile, Primăria Urlați, Primăria Valea Doftanei, Primăria Vălenii de Munte și Primăria Băicoi.