Terenuri de sport cu gazon sintetic în satele Cocorăștii Caplii și Măgureni

Dotarea terenurilor de sport cu suprafață sintetică este o etapă obligatorie în realizarea planului de dezvoltare a infrastructurii rurale  din comuna Măgureni, privind activitățile sportive.

In acest sens a fost refăcută baza sportivă de la Scoala Gimnazială Măgureni –clasele V-VIII, apărând astfel un nou teren de sport cu gazon sintetic.

Deasemeni și în satul Cocorăștii Caplii a fost amenajat un teren de sport cu gazon  sintetic, asigurând în acest fel condiții bune pentru activități sportive .

Finanțarea acestor lucrări s-a realizat prin atragerea de fonduri europene  nerambursabile-Programul operațional FEADR - măsura 41.322 L -Renovarea ,dezvoltarea satelor, îmbunătățirea serviciilor de bază pentru comunitate și populația rurală și punerea în valoare a moștenirii rurale , Primăria comunei Măgureni implementând cu succes  acest proiect.