INVESTIȚIE DIN FONDURI EUROPENE LA CENTRUL CULTURAL ,, PROF. GHEORGHE IARCA ,, MAGURENI

Prin atragerea de fonduri europene  nerambursabile-Programul operațional FEADR - măsura 41.322 L -Renovarea ,dezvoltarea satelor, îmbunătățirea serviciilor de bază pentru comunitate și populația rurală și punerea în valoare a moștenirii rurale , Primăria comunei Măgureni a implementat cu succes proiectul ,, DOTARE CAMIN CULTURAL, COMUNA MĂGURENI-JUDEȚUL PRAHOVA ,,.

OBIECTIVUL PROIECTULUI  : dotarea asezământului cultural din localitatea măgureni în vederea   promovări, valorificării și conservării patrimoniului cultural local prin achiziționarea următoarelor :

• costume populare pentru ANSAMBLUL FOLCLORIC PRAHOVIȚA  care activează  în cadrul Centrului Cultural ,,Prof.Gheorghe Iarca ,,  costume specifice zonei Muntenia